Ustawienia fabryczne (Hard Reset) Motorola Moto G3

Aby przywrócić ustawienia fabryczne w smartfonie Motorola Moto G3 (XT1541) podczas gdy nie mamy dostępu do ustawień urządzenia – np przez zapomniany wzór, należy wykonać tzw. twardy reset.

Opisywaliśmy już kiedyś wykonywanie twardego resetu w urządzeniu Modecom FreeTab 1001 oraz TB Touch Aqua 8. Podobnie jak wcześniej tak i teraz należy zwrócić uwagę na to że…

Zostaną przywrócone ustawienia fabryczne a wszystkie zapisane dane zostaną bezpowrotnie usunięte.

dlatego warto wcześniej wykonać kopię zapasową.

Hard reset Motorola Moto G3 zaczynamy od wyłączenia telefonu. Należy go także odłączyć od ładowarki. Smartfon uruchamiamy przytrzymując przycisk PRZYCISZANIA ( ) oraz standardowo przycisk WŁĄCZANIA ( ).

 

Gdy telefon się uruchomi (zaświeci się ekran) zwalniamy przycisk włącznika ale trzymamy nadal przyciszanie. Po chwili powinny się pokazać informacje jak na obrazku powyżej. Na tym etapie poruszamy się przyciskami głośności (góra / dół), a przycisk włącznika zatwierdza wybór. Oszukujemy więc „RECOVERY MODE” i zatwierdzamy swój wybór przyciskiem włącznika.

Telefon wyświetli informację „Brak polecenia.” lub „No command.” w zależności od ustawionego języka interfejsu.

Następnie należy przytrzymać włącznik przez ok 3 sekundy a następnie nacisnąć przycisk pogłaśniania (VOL+).

Po chwili powinno się pokazać menu „Android Recovery„. Wybieramy opcję „wipe data/factory reset” i naciskamy krótko włącznik.

W kolejnym menu wybieramy „Userdata only” lub „Userdata + personalized content” i zatwierdzamy…

Potem następuje już wymazywanie danych. Na dole powinniśmy ujrzeć napis „Data wipe complete” oraz powinniśmy zostać przeniesieni do menu głównego,

w którym wybieramy „reboot system now„.

Po ponownym uruchomieniu wybieramy język…

Łączymy się z zsiecią Wi-Fi itd.

Ustawienia fabryczne zostały przywrócone.

28 thoughts on “Ustawienia fabryczne (Hard Reset) Motorola Moto G3”

  1. Sposoby są co najmniej 2:
   1. Hasło zawsze można odzyskać np. za pomocą komputera pod oknem logowania będzie przycisk „Nie Pamiętasz hasła?” Klikamy odpowiadamy na kilka pytań i hasło jest nasze.
   2. Można do nas przysłać urządzenie. Zresetujemy urządzenie tak, żeby można się było zalogować na dowolne konto.

    1. Najpierw trzeba się zalogować na stare konto – taka blokada antykradzieżowa…
     Jeśli udowodni Pan, że to Pański telefon a nie np. Kradziony to podamy metodę na odblokowanie telefonu.

     1. Metoda na odblokowanie telefonu – czy to nadal aktualne. Jak mam udowodnić, że to mój telefon?

     2. Witam. Córka zablokowała csly telefon,nie pamięta żadnego hasła czy da sie coś z tym zrobić?

     3. witam mam podobny problem… kupiłem tel z pobitym wyswiet. i po wymianie niemoge odblokować motorola one…mam karton i tel sprawdzalem niekradziony a do wlasciciela ciezko sie dodzwonic o konto google poprzednika… czy jest jakis sposob na odblokowanie ….hard reset to zamało wola konto google

     4. To zależy. Proszę o dostarczenie nam urządzenia. Sprawdzimy co da się zrobić.

 1. nie działa, od momentu:
  „Następnie należy przytrzymać włącznik przez ok 3 sekundy a następnie nacisnąć przycisk pogłaśniania (VOL+).

  🙁

  1. trzymac power 3sekundy i DOCISNĄĆ do kompletu podgłaszanie. Znając zycie większość puszcza power wciska +

 2. Witam zrobiłam hard reset telefonu ponieważ było założone konto dla dziecka z blokada chce się zalogować na nowe konto i wyskakuje nieznany błąd prosimy spróbuj za 24 h co jest nie tak czy już nigdy się nie będzie dało zalogowac nawet do głównego menu nie da się wejść

  1. Mi coś nie trybi……
   Moja Motorola się wgl nie włącza próbuje zrobić hard reset wszystko ładnie ale gdy mam „brak polecenia” robię kombinacje wyłącznika i przycisku podgłaszania i jakby wyrzuca mnie z tego trybu……

 3. Po ”reboot system now” wyskakuje mi okno powitalne ale i
  ”Unfortunately Google Play services has stopped.” i mimo wciskania OK ciągle wyskakuje to okienko. Oprócz Google Play zatrzymuje sie m.in Hangouts i galeria. Później Android ponownie się uruchamia, okno powitalne z wyskakującymi okienkami pojawia się ponownie, Android się włącza i w kółko to samo… Co można z tym zrobić?

 4. Zrobiłam twardy reset na motoroli one vision bo całkowicie zaczęłą wariować: sama wyłączała się i włączała, ciągle prosiła o odblokowanie karty sim, w końcu stanęło na tym, że po włączeniu w kółko prosiła o podanie pin do tel a po wbiciu pokazywał się komunikat o nieprawidłwym pinie.
  Teraz po resecie i próbie zalogowania do googla znowu prosi o p[odanie poprezdniego pin a po wklepaniu nadal pokazuje się komunikat, że pin nie prawidłowy.
  pomocy bo nie wiem co zrobić

 5. Witam,
  Przechodzę kroki do momentu :

  w którym wybieramy „reboot system now„. wybieram i niestety telefon się nie uruchamia ponownie mi się wyświetla menue od początku a na wyświetlaczu w lewym górnym rogu N/A czy ktoś miał tak może?

 6. po wyborze jezyka nie mogę przejsc dalej bo mam uszkodzoną linię wyswietlacza akurat w tym miejscu czy istnieje sposób żeby przejsc dalej bez dotyku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *