Gmail i weryfikacja dwuetapowa w Thunderbird

Weryfikacja dwuetapowa w Thunderbird jest kontynuacją naszego poprzedniego wpisu dotyczącego jak skonfigurować Microsoft Outlook oraz weryfikację dwuetapową w Gmail. Tym razem pokażemy jak ustawia się program Mozilla Thunderbird.

Po włączeniu weryfikacji dwuetapowej, program pocztowy poinformuje nas o wystąpieniu błędu oraz poprosi o wpisanie hasła:

„Logowanie na serwerze imap.googlemail.com nie powiodło się.”

weryfikacja dwuetapowa w thunderbird

Hasło to 16-cyfrowy kod, który pozwala programowi np. Thunderbird na dostęp do Twojego konta Google. Aby otrzymać hasło należy najpierw upoważnić aplikację do logowania. Aby to uczynić należy przejść na stronę https://security.google.com/settings/security/apppasswords . W nowo wyświetlonej stronie w polu Wybierz aplikację wybieramy poczta. Kolejno w polu Wybierz urządzenie wskazujemy Komputer z Windows, lub gdy korzystamy na kilku komputerach można wybrać Inna (własna nazwa) i wpisać np. Thunderbird na laptopie.

weryfikacja dwuetapowa w thunderbird

Po kliknięciu przycisku Wygeneruj wyświetlone zostanie hasło, które kopiujemy i wklejamy do Thunderbirda.

4

Po potwierdzeniu możemy już wysyłać i odbierać pocztę.

Wpisując własne  nazwy (np. Thunderbird na laptopie) będziemy mieli łatwy i przejrzysty dostęp do unieważniania haseł na wypadek np. kradzieży lub zgubienia sprzętu. Unikniemy w ten sposób pomyłek związanych z powtarzającą się nazwą „Poczta na urządzeniu Komputer z Windows

thunder

Na tym oczywiście koniec 🙂

3 thoughts on “Gmail i weryfikacja dwuetapowa w Thunderbird”

  1. Dziękuję, przydało się. 😀 Już myślałem, że się nie uda mieć wersyfikacji dwuskładnikowej przy używaniu klienta poczty, a tu w pierwszym zdaniu przeczytałem, że to proste.

  2. Fajnie by było gdyby konto google to był tylko gmail.
    Z kalendarzem i kontaktami nie jest już tak prosto.
    Przynajmniej na BlackBerry

  3. Cześć,

    thunderbird co parę dni wywala, ze hasło niepoprawne i muszę powtarzać w kółko w/w instrukcję. Jest na to rada?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *