Nowa wersja Comarch ERP Optima 2023.1.1

Z przyjemnością informujemy, że jest już dostępna nowa wersja Comarch ERP Optima 2023.1.1 

Nowa odsłona systemu Comarch ERP Optima to przede wszystkim rozbudowa integracji z platformą Wszystko.pl o możliwość importu zamówień. Dodano nowy wzór wydruku Oświadczenia pracownika dla celów obliczania miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych PIT-2, udostępniono możliwość naliczenia i wydruku deklaracji rocznej PIT-8C(11) na formularzu obowiązującym za rok 2022, a także wprowadzono zmiany w wyliczaniu wynagrodzeń wynikające z Polskiego Ładu obowiązujące od 1 stycznia 2023 roku.

Zmiany w nowej wersji Comarch ERP Optima związane z przepisami:

  • Wprowadzono zmiany w wyliczaniu wynagrodzeń wynikające z Polskiego Ładu obowiązujące od 1.01.2023 r.
  • Dostosowano wydruk PIT-2 Oświadczenie pracownika dla celów obliczania miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych do nowego wzoru obowiązującego od 01.01.2023 r.
  • Wprowadzono możliwość naliczenia i wydruku deklaracji PIT-8C(11) na formularzu obowiązującym za rok 2022.

Nowości Comarch ERP Optima 2023.1.1, które zasługują na szczególną uwagę:

  • Rozbudowano integrację z platformą wszystko.pl o możliwość importu zamówień. Więcej informacji jak szybko i bezpłatnie wystawiać na sprzedaż swoje towary w internecie na stronie sprzedawca.wszystko.pl
  • Umożliwiono automatyczną synchronizację danych z Comarch Apfino, aby lepiej wykorzystać możliwości platformy dostarczającej faktoring, windykację oraz płatności online.
  • Umożliwiono dodanie zdjęcia na podstawie URL dla Comarch e-Sklep.
  • Umożliwiono wczytywanie faktur zakupu w języku angielskim za pomocą OCR na liście faktur zakupu.
  • Dodano możliwość konfiguracji skrzynki pocztowej dla kont Outlook 365 w oparciu o protokół OAuth2.

Informujemy, że z końcem bieżącego roku zakończone zostanie wsparcie dla instalacji Comarch ERP Optima oraz Comarch ERP XL działających w oparciu o Microsoft SQL Server 2012. Oznacza to zaprzestanie testowania poprawności działania takich baz danych.

Rekomendujemy zatem dokonanie aktualizacji serwera SQL do nowej wersji. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z Partnerem obsługującym Państwa firmę, lub Asystą Comarch.

Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi nowościami oraz do zaktualizowania programu do najnowszej wersji Comarch ERP Optima 2023.1.1 – Zobacz nowości i zmiany >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *