Podobne wpisy

38 Comments

 1. Dzień dobry,
  Uprzejmie informuję, iż w oknie „właściwości sieci bezprzewodowej” w moim komputerze nie ma wskazanej powyżej pozycji („Avast! Firewall NDIS Filter Driver”) w związku z czym nie mogę skorzystać z ww. rozwiązania.
  Poproszę o poradę, jak rozwiązać ww. problem, zwłaszcza że przedwczoraj zakupiłem płatną wersję Avasta.

  Pozdrawiam,
  Adam Rogowski

  1. Witam, proszę spróbować wejść w Ustawienia -> Rozwiązywanie problemów -> Zaznacz „Załaduj usługi programu Avast dopiero po załadowaniu pozostałych usług systemowych”.
   Restart
   Proszę napisać czy to rozwiązało problem.

  1. Proszę o informację, jakiego używa Pan systemu operacyjnego i jakiej wersji Avast.

   1. Używam:
    -systemu operacyjnego Windows XP Home Edition wersji 2002,
    -Avasta wersji 10.3.2225 („In memory of Jan Koubek”)

    1. Proszę wyłączyć zaporę systemu Windows, (nadal będzie aktywna zapora Avasta) i uruchomić ponownie komputer. Następnie sprawdzić, czy problem ustąpił. Pozdrawiam.

     1. Niestety, po wykonaniu ww. czynności problem nadal trwa.
      Pozdrawiam

     2. Proszę więc wejść w Ustawienia -> Ochrona aktywna -> i tam w osłonie WWW albo w zaporze odznaczyć opcję Skanowanie HTTPS

   1. Dobry wieczór,
    wykonałem powyższe czynności, ale niestety problem nie ustąpił.
    Pozdrawiam,

    1. Dzień dobry,

     dzięki wsparciu działu technicznego firmy Avast udało mi się całkowicie rozwiązać ww. problem, korzystając z poniższych wskazówek, otrzymanych z firmy Avast (cytat):
     „1. Proszę kliknąć przycisk Start, otworzyć Panel sterowania, a następnie kliknąć dwukrotnie ikonę Dodaj lub usuń programy (Programy i funkcje).
     2. W polu Aktualnie zainstalowane programy proszę wybrać program antywirusowy Avast a następnie kliknąć przycisk Zmień / Usuń.
     3. Potem wybrać opcję Napraw i kliknąć na przycisk „Dalej”, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie.
     Następnie proszę zaktualizować program Avast w części Ustawienia / Aktualizacja. W celu uzyskania najnowszej wersji programu należy kliknąć przycisk 'Aktualizuj’ w części Program. Proszę również zaktualizować Definicje wirusów.”

     Pozdrawiam i życzę powodzenia innym użytkownikom.

 2. Czy to rozwiązanie również powinno zadziałać dla Visty? – problem mam identyczny co kolega Adam tyle że na Viście. Internet jest dopiero po odłączeniu aktywnego skanowania WWW.

  1. Na Viście można kliknąć Start, wpisać CMD następnie kliknąć Prawym przyciskiem myszki i wybrać uruchom jako Administrator. Potem trzeba wpisać: netsh winsock reset i nacisnąć Enter. Potem dla pewności można jeszcze wpisać: netsh int ipv4 reset i klepnąc Enter. Następnie uruchomić ponownie komputer.
   Jeśli wtedy nie będzie internetu proszę wejść do Panelu sterowania i na połaczeniu sieciowym (zapewne będzie to połaczenie lokalne) kliknąć prawym przyciskiem myszki i wybrać diagnozuj. Karta pobierze nowy Adres IP i internet powinien ruszyć.
   Proszę napisać czy zadziałało.

 3. Niestety nie – próbowałem wszystkiego – ostateczna decyzja – Avast wyleciał z komputera. Szkoda ale nie byłem w stanie zmienić tej sytuacji.

  1. Mam podobny problem. Przeskanowałem kompa ccleanerem, czyszcząc pliki cookies i naprawiając błędy rejestru. Od tego momentu avast blokuje odpalanie wszystkich stron internetowych. Po wyłączeniu osłony, strony działają? Jakies pomyśli?

    1. Witam.
     Czy naprawdę nie ma w tej sytuacji innego sposobu, aby Avast nie blokował dostępu do internetu, jak przywracanie systemu? Czy to znaczy, że nie można wykonywać operacji czyszczenia rejestru??
     Jeśli to jedyny

     1. Rejestr można czyścić tylko z głową. Zawsze warto wykonać najpierw kopię bezpieczeństwa. Program do czyszczenia rejestru powinien oferować taką możliwość. A przywracanie systemu to nic innego jak przywracanie z kopii.

 4. O co tu chodzi…? Od lat mam na różnych komputerach avasta i nie było żadnych problemów. Od dwóch miesięcy mam blokowane niektóre strony , które do tej pory normalnie się otwierały (komp. z win XP). Następnie straciłem dostęp do internetu na drugim komputerze z win 7, otwiera się tylko wyszukiwarka google (ustawiona jako strona startowa) jeśli zablokuje skanowanie stron WWW w avascie wszystko działa wtedy poprawnie . W trzecim komputerze mam win 8 jeszcze wszystko działa…ale jak długo jeszcze…? Co się stało z avastem, że pojawiły się takie problemy?

 5. Dzisiaj u mnie Avast uznał, że witryna loteriaparagonowa.gov.pl jest niebezpieczna i odciął mnie. Wyjątki nie pomagają. Czesi nie lubią naszego MF. inne strony jeszcze działają. Jak tak dalej pójdzie to i ja zamiotę Avasta z dysku.

 6. Pomaga tylko wyłączenie blokowania stron www 🙁 I wtedy system nie jest w pełni chroniony.

  1. zrobiłem po kolei wszystko co jest na tej stronie. Dopiero wczoraj pobrałem adwcleaner i poszło. internet smiga. ale ten adw cleaner to wersja na 14 dni.Czy to jest konkurencja dla avasta? czy pracują razem. A co za 13 dni.?

   1. Witam, ADWCleaner jest darmowym programem bez limitu czasowego. Nie jest to program antywirusowy, nie działa on cały czas, nie instaluje się go. To jest program, który uruchamia się jednorazowo w celu wyczyszczenia z uporczywych programów. Jeśli ma Pan informację, że program jest ograniczony czasowo, to proszę go jak najszybciej usunąć, albo odinstalować (jeśli się zainstalował) – ponieważ może to być jakaś podróbka, lub modyfikacja.
    Wersja oryginalna jak wspomniałem, nie ma takich ograniczeń. Jedyne o czym trzeba Pamiętać to to, że przed każdym użyciem należy program pobrać na nowo, ponieważ stara wersja nie będzie skuteczna albo nie będzie działać.
    Pozdrawiam.

    1. Tylko żeby ściągnąć Adcleaner musi działać przeglądarka a od momentu zainstalowania avast nie mam takiej możliwości. Dobrze że wifi na komórce chodzi!

     1. Narzędzia należy użyć w trybie awaryjnym. Można uruchomić komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci i internet powinien się pojawić.

 7. Witam
  U mnie problem występuje gdy chce połączyć mój tablet z tworzonym programowo Hot Spotem. Otórz tablet łączy się z WiFi lecz strony nie chcą się otwierać. Czy winny może być Avast Internet Security, bo wcześniej miałem wersję darmową Avasta i nie było takiego problemu. Proszę o pomoc

 8. Witam.
  Panie Tadeuszu dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu blokowania przez Avasta dostępu do internetu. Problem został rozwiązany zdalnie przy pomocy programu udostępniającego pulpit mojego komputera. Coś z czym walczyłem na wszystkie wyczytane powyżej sposoby zostało naprawione w 5 minut. Dzięki 🙂

 9. Proponuję zacząć od kliknięcia prawym klawiszem myszy na ikonce avasta w zasobniku systemowym (koło zegarka) i sprawdzenie, czy przypadkiem nie został przestawiony w tryb off-line.
  Będzie tam opcja „wyłącz tryb offline”.
  Po kliknięciu na nią wróci internet, a opcja zmieni się na „wyłącz tryb online”.
  Nie trzeba nic odinstalowywać.
  U mnie pomogło, a nigdzie w internecie nie znalazłem takiej podpowiedzi.

  1. Pomogło dzięki, faktycznie kliknąłem na tryb offline i zapomniałem, mój system to win10, pozdrawiam

  2. Jani, czego ja tej Twojej porady nie trafiłem w niedzielę popołudniem… Nie pierdzieliłbym się z przywracaniem sysyemu, reinstalacją karty wi-fi, czyszczeniem rejestru, itp. itd.!!!
   DZIĘKUJĘ
   Pomogło w lapku lenovo yoga 520 z Wndows 10

 10. Oczywiście żaden z powyższych sposobów nie pomógł. Przeinstalowałem Avasta i działa wszystko jak powinno. Zobaczymy na jak długo.

 11. Też zauważyłem że AVAST blokuje połączenie z internetem.Wyłączenie w AVAST ochrony stron internetowych rozwiązuje ten problem.
  Taki sam problem zauważyłem z programem AVG.
  Ale antyvirusy: MCafee, Norton i Bitdefender na tym komputerze nie blokują internetu.
  Oczywiście żaden z programów nie wykrywa na tym komputerze żadnego virusa.
  A komputer to Dell z WIN7 pro.

 12. No i niestety nie jest to takie proste jako pisaliście ponieważ Avast zablokował mi nawet korzystanie z komputera Czyli jak wchodzę panel sterowania i klikam w avasta To nie mogę go odinstalować bo przerzuca mnie gdzieś indziej. tak samo jak chcę korzystać z przeglądarki i konkretnej strony i chce się do niej zalogować to przerzucam jest powrotem na Google Nie jestem w stanie w ogóle korzystać ze swojego komputera i odinstalować tego i zainstalować nowego antywirusa pomocy ludzie!!!!!

 13. W moim przypadku po odinstalowaniu Avasta z połączenia sieciowego i ponownym uruchomieniu komputer wiesza się przy ekranie startowym i wyskakuje bluescreen. Na Chwilę obecną mogę operować jedynie w trybie awaryjnym. Czy da się to naprawić bez formatu dysku??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *