Krok po kroku – Aktualizacja Comarch ERP Optima

Firma Comarch nieustannie dba o to, aby programy były zawsze zgodne z obowiązującymi przepisami. Aktualizacje są bezpłatne w ramach usługi Comarch Asysta.

Aktualizacja Comarch ERP Optima do najnowszej wersji składa się z kilku prostych kroków. Poniżej przedstawimy przebieg aktualizacji krok po kroku. 

W pierwszej kolejności należy pobrać aktualną wersję (w dniu pisania tego tekstu jest to 2018.2.1). Aktualne wersje można pobrać z naszej strony, które znajdują się w dziale Programy dla firm -> Comarch -> Aktualne wersje lub od razu kliknąć w link -> https://tech-sas.pl/aktualne-wersje-comarch-erp-optima/

Jeżeli jesteś klientem Comarch wybierz „Aktualizacja do wersji X.X.X w trybie reinstalacji

Po uruchomieniu instalatora zostanie wyświetlone okno informacyjne, gdzie po zapoznaniu się z komunikatem należy kliknąć Dalej.

Aktualizacja Comarch ERP Optima

W kolejnym kroku, aby móc kontynuować należy zapoznać się i zaakceptować warunki korzystania i gwarancji Comarch ERP Optima.

Instalacja Comarch ERP Optima

Następnie pokaże się podsumowanie, instalator jest gotowy go aktualizacji.

Instalator Optima

Trwa aktualizacja.

Instalowanie Comarch Optima

Po zakończeniu można jeszcze zdecydować czy chcemy zainstalować usługę Automatycznej Kopii Bezpieczeństwa (iBard)

Podsuwanie Instalacji Optima

Następnie po uruchomieniu programu pokaże się komunikat informujący o niezgodności wersji bazy danych z wersją programu. W kolejnym kroku należy dokonać konwersji bazy, więc dla bezpieczeństwa wykonamy kopię zapasową na wypadek niepowodzenia, i konieczności cofnięcia zmian. Należy kliknąć TAK

Pytanie 20089

Wykonujemy kopię zapasową klikając Dalej, a następnie Zakończ. Kopia domyślnie zostaje wykonana na dysku, gdzie zainstalowany jest Windows.

Kopia bezpieczeństwa Comarch

Po wykonaniu kopii rozpocznie się proces konwersji bazy danych.

Optima konwersja bazy danych

Po wykonaniu powyższych kroków można już zalogować się do programu. Jak widać w dolnym prawym rogu dysponujemy najnowszą wersją programu.

Optima logowanie do programu

 

Jesteśmy autoryzowanym Partnerem firmy Comarch, jeżeli jesteś zainteresowany wożeniem lub powierzeniem nam obsługi i konserwacji Twojego systemu – zapraszamy do kontaktu – kontakt@tech-sas.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *