Naprawa gniazda SIM w Samsung galaxy S6 SM-G920)

O! W końcu nie wyświetlacz i nie gniazdo ładowania 🙂

Trafił do nas Samsung Galaxy S6 o oznaczeniu SM-G920F bez tacki na kartę SIM. Klient ponadto zgłosił, że nie czyta kart SIM (skąd to wiedział nie mając tacki SIM pozostanie tajemnicą na wielki 🙂 ). Przed podjęciem ingerencji w urządzenie postanowiliśmy najpierw uzupełnić brakujący element, i potwierdzić co mówił klient. Okazało się, że nowa tacka bardzo luźno wchodzi w otwór, nie stawiając praktycznie żadnego oporu…

Po otwarciu urządzenia i zdemontowaniu płyty głównej okazało się, że… w ogóle nie ma tam gniazda SIM 🙂 ktoś go wyrwał (dosłownie), ponieważ okolice gniazda zostały zmasakrowane i powyrywano pady lutownicze.

Kilku elementów brakowało, kilka było przesuniętych… Ale na przykład styki sygnałowe wyglądały jakby były odlutowane (czyżby ktoś próbował to naprawiać i mu nie wyszło??? )

Poniżej na zdjęciu uszkodzenia, luźno fruwający kondensator, (to jeszcze przed naszym czyszczeniem). I widoczne ślady topnika – czyli jednak ktoś tu grzebał 🙂

Poniżej na zdjęciu te brązowe pola tam powinna leżeć sobie cyna na padach montażowych — ich brak oznacza, że zostały wyrwane.

Pogubione elementy uzupełniliśmy z płyty „dawcy” – gniazdo SIM zostało uzupełnione i całość przyklejona, aby się za chwilę znów nie oderwała.

Telefon elegancko wykrywa kartę SIM, oraz ma zasięg.

I nawet dzwonić się da 🙂

Zapraszamy do naszego serwisu :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *