Naprawa Tabletu Overmax OV-Basis10

Tablet Overmax OV-Basis10 który się nie uruchamia, nie ładuje Androida to dość częsta usterka. Dotyczy ona nie tylko tabletów, ale także innych rządzeń np. Netbooków o czym pisaliśmy już wcześniej. Najczęstszą przyczyną jest uszkodzenie pamięci NAND, poprzez nieudaną próbę wgrania oprogramowania na własną rękę, lub też wgranie nieodpowiedniego softu. Zdarzają się też przypadki samoistnego uszkodzenia, w przypadku gdy pamięć ma wadę fabryczną, lub w innych sytuacjach szczególnych. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest wymiana uszkodzonej pamięci.

IMG_5442

Należy pamiętać o tym, by nie rozładowywać baterii „do zera” ponieważ duża liczba klientów zgłaszała, że właśnie wtedy urządzenia przestawały działać.

Tablet o którym mowa włączał się, pokazywało się logo androida, następnie logo producenta (Firmy Overmax), po czym nastawała ciemność. Wyświetlacz był podświetlony, ale nic się na nim nie pojawiało. Oczywiście usunęliśmy problem wgrywając do urządzenia najnowszą dostępną dla tego urządzenia wersję androida 4.2.2

over11

over22

Teraz urządzenie działa jak należy.

OV-Basis10

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *