Koniec z wysyłaniem dokumentów z programu Płatnik na Windows XP

W weekend 19-21 maja 2017 r. w programie Płatnik wdrożono nowe metryki 103 i 104. Metryki te związane są z przystosowaniem programu Płatnik do pełnego wdrożenia algorytmów i struktur niezbędnych do prawidłowej obsługi kwalifikowanych podpisów elektronicznych.

Płatnik

Jak możemy przeczytać na stronach ZUS

koniec Maja przynosi istotne zmiany w działaniu programu Płatnik na starszych systemach operacyjnych.

We wcześniejszych wersjach programu Płatnik…

weryfikacja certyfikatów działa w oparciu o mechanizmy, które nie używały list TSL. Po pobraniu aktualnie udostępnionych pakietów, weryfikacja certyfikatów wykonywana jest w oparciu o nowe mechanizmy, które – zgodnie z Rozporządzeniem (eIDAS) Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 910/2014 z dnia 23 lipca 2014 r. – muszą działać w oparciu o aktualne listy TSL.

(za ZUS.pl)

W związku z tym w programie Płatnik zainstalowanym na systemach Windows XP można jedynie przygotować i wydrukować dokumenty ubezpieczeniowe. Nie jest możliwe przekazanie ich elektronicznie do ZUS.

Zainteresowanych migracją na nowsze systemy operacyjne a także wymianą sprzętu komputerowego serdecznie zapraszamy do kontaktu. Oferujemy przeniesienie programu Płatnik (wraz ze wszystkimi danymi) na mowa maszynę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *