Koniec z wysyłaniem dokumentów z programu Płatnik na Windows XP

W weekend 19-21 maja 2017 r. w programie Płatnik wdrożono nowe metryki 103 i 104. Metryki te związane są z przystosowaniem programu Płatnik do pełnego wdrożenia algorytmów i struktur niezbędnych do prawidłowej obsługi kwalifikowanych podpisów elektronicznych.

Płatnik

Jak możemy przeczytać na stronach ZUS

koniec Maja przynosi istotne zmiany w działaniu programu Płatnik na starszych systemach operacyjnych.

We wcześniejszych wersjach programu Płatnik…

weryfikacja certyfikatów działa w oparciu o mechanizmy, które nie używały list TSL. Po pobraniu aktualnie udostępnionych pakietów, weryfikacja certyfikatów wykonywana jest w oparciu o nowe mechanizmy, które – zgodnie z Rozporządzeniem (eIDAS) Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 910/2014 z dnia 23 lipca 2014 r. – muszą działać w oparciu o aktualne listy TSL.

(za ZUS.pl)

W związku z tym w programie Płatnik zainstalowanym na systemach Windows XP można jedynie przygotować i wydrukować dokumenty ubezpieczeniowe. Nie jest możliwe przekazanie ich elektronicznie do ZUS.

Zainteresowanych migracją na nowsze systemy operacyjne a także wymianą sprzętu komputerowego serdecznie zapraszamy do kontaktu. Oferujemy przeniesienie programu Płatnik (wraz ze wszystkimi danymi) na mowa maszynę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *